Kogu andmeid

Mõtle välja küsimused, millele hakkad iga päev vastama. Vastus peab olema kas “Ei” või “Jah” ning seda peaks märkima vastavalt 0 või 1. Mida rohkem küsimusi, seda suurem tõenäosus huvitavaid kolle leida. Mul oli umbes 60 küsimust. Küsimused võivad olla isiklikud aga ka täiesti suvalised. Mina kasutasin mõlemaid.

Mõned näited:

Andmete kogumiseks sobib väga hästi näiteks Exceli tabel aga kuna programm vajab analüüsiks .csv faili, võid sisestada andmed otse sinna. Samas on Exceli tabel inimesele mugavam ja hiljem saab sealt andmed hõlpsasti .csv formaadis eksportida.

Vasta küsimustele iga päev. Analüüsiks võiks olla kogutud vähemalt ühe kuu andmed. Mul on hetkel andmeid kuue kuu kohta. Mida rohkem andmeid, seda suurem tõenäosus huvitavaid kolle leida.

Töötlus

Andmete mustrina kuvamiseks vajad programmi, mille saad minu käest(kirjuta artuni aadressil), ja andmeid .CSV formaadis.

Andmefaili sisu peaks olema sellisel kujul:

Muus formaadis andmeid programm ei töötle. Midagi hullu ka ei juhtu, lihtsalt tulemusi ei saa. Täpsema juhendi programmi kasutamiseks saadan koos programmiga.

Mustriotsing

Otsi andmete järgi genereeritud piltidelt üles oma kollid või mingid muud huvipakkuvad mustrid.

Näide:

Analüüs

Soovi korral uuri, millistel andmetel üks või teine koll põhineb, mida see sinu kohta võiks öelda. Ilmselt ütlevad ühtteist ka valitud küsimused - miks sa just sellised valisid. Andmete kogumise käigus võid avastada, et kõigile küsimustele ei olegi alati võimalik täpselt/õigesti vastata ja mõned küsimused tahaks üldse ümber sõnastada või juurde panna. See on täiesti normaalne.